Komisija za rizik i održivost EPS-a obišla Kalenić i PK „Radljevo“ – Investicije za kontinuitet proizvodnje
Share the post "Komisija za rizik i održivost EPS-a obišla Kalenić i PK „Radljevo“ – Investicije za kontinuitet proizvodnje"
Članovi Nadzornog odbora „Elektroprivrede Srbije“ i Komisije za rizik i održivost obišli su 22. juna proizvodne kapacitete RB „Kolubara“, a fokus je bio na površinskom kopu „Radljevo“ i montažnom placu u Kaleniću, gde se odvijaju intenzivni poslovi montaže dva BTO sistema.
– Na terenu smo se uverili u dinamiku implementacije investicionog programa, sa posebnim akcentom na uvođenje novih, savremenih sistema za proizvodnju uglja. Sa zadovoljstvom možemo da konstatujemo da je najveći deo ovog posla u finalnoj fazi. Završetak radova na montaži ove opreme i njeno uključivanje u proizvodni proces ključni su za kontinuitet proizvodnje – istakao je Dejan Ostojić, član Nadzornog odbora EPS-a i predsednik Komisije za rizik i održivost.
Upravljanje kvalitetom uglja na „Radljevu“ biće jedan od izazova jer se ulazi u nove eksploatacione zone, te su članovi NO i Komisije ukazali da je neophodno maksimalno angažovanje na optimizaciji i logistici proizvodnje.
– Naše kolege koje rade na terenu imaju odlične planove i inovativne ideje o tome kako doći do rezultata, ali potrebno je vremena da se kompletan sistem prilagodi okolnostima i uslovima koji se na terenu stalno menjaju – naglasio je Ostojić.
Montažni plac na kome se završavaju bageri i kop „Radljevo“ obišli su i Hilde Baken, član Nadzornog odbora i član Komisije za rizik i održivost, Ljubo Maćić, član Komisije za rizik i održivost, Nebojša Lapčević, direktor Sektora za upravljanje rizicima, Dejan Jevtić, pomoćnik izvršnog direktora za proizvodnju uglja i energije i Slobodan Vučetić, pomoćnik direktora za proizvodno-tehničke poslove ogranka RB Kolubara.

